Ostatnio możemy spotkać coraz więcej gadżetów o charakterze minimalistycznym. Tyczy się to zarówno przedmiotów jak i szeroko rozumianego konsumpcjonizmu. Ku niemu skłaniają się też zamożne osoby. Czy taka postawa jest kolejnym wybrykiem bogatych mieszkańców miast, czy może jest to długotrwała tradycja, która sprawdza się już od wieków? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Jesteście ciekawi?
Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/minimalizm-chwilowa-moda-czy-dluga-tradycja/
Na czym polega minimalizm w życiu?
Minimalizm to pojęcie, które zyskuje coraz większą popularność. Na czym on tak właściwie polega? Chodzi o unikanie kupowania rzeczy, które są nam zbędne, a także wyzbywanie się nawyku kompulsywnych zakupów i gromadzenia przedmiotów ponad miarę. Chodzi o zaspokojenie jedynie podstawowych potrzeb. Minimaliści nie kupują więcej, niż jest im potrzeba. Ograniczają oni nadmiarowe wydatki do maksimum.
Trzeba podkreślić, że minimalizm potrafi być dosyć radykalną formą życia. Zwłaszcza, kiedy dotąd nie analizowaliśmy swoich zakupów. Pozostaje jednak pytanie, po co zminimalizować swoje wydatki? Powodów może być wiele. Zaczynając od oszczędzania, aż po całkowitą zmianę stylu życia.
Minimalizm – czy ma sens w dzisiejszych czasach?
Korzenie minimalizmu sięgają wielu lat wstecz. Już starożytni ludzie zauważyli, że nadmiar przedmiotów nie czyni ludzi szczęśliwymi, a wręcz przeciwnie, ład i porządek wokół nich to strzał w dziesiątkę. Co więcej, twierdzili, że gromadzone przedmowy pozbawiają człowieka największego bogactwa, czyli wolności.
Ma to sens, w dzisiejszym świecie. Im więcej chcemy mieć, tym więcej musimy pracować, a co za tym idzie, ograniczać swój czas wolny. Kiedy się nad tym głębiej zastanowimy, wielu tych przedmiotów tak naprawdę nie potrzebujemy. Pogoń za nimi może mieć też niebezpieczne konsekwencje, które mogą obić się nie tylko na nas samych, ale również na naszych bliskich. W dobie dzisiejszego nadmiaru wręcz, wydaje się nam, że minimalistyczny trend będzie się nie tylko utrzymywał, ale i zyskiwał coraz większą popularność.
Zobacz też: http://www.delite.pl/sprzedaz-mieszkania-spoldzielni-sie-oplaca/