Zabieg medycyny estetycznej modelujący sylwetkę

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Pojawienie się medycyny estetycznej wypełniło swego rodzaju lukę pomiędzy kosmetologią, a chirurgią plastyczną. Zabiegi w gabinecie kosmetologicznym mają charakter powierzchniowy, natomiast chirurgia plastyczna wiąże się z poważną ingerencją w ciało człowieka. Dzięki medycynie estetycznej, można uzyskiwać znakomite efekty w bezpieczny i małoinwazyjny sposób.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest liposukcja. Polega ona na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej znajdującego się na brzuchu, udach, pośladkach, a nawet szyi, plecach lub ramionach, w celu wymodelowania sylwetki. Pierwsze próby liposukcji podejmowano w latach 60-tych XX wieku, jednak dopiero na początku lat 80-tych XX wieku, udało się wypracować metodę, która okazała się w pełni bezpieczna dla pacjentów.

Początkowo zabieg ten wykonywany był na sucho. Jego podstawową wadą było jednak to, że wraz z tłuszczem odsysano duże ilości krwi. Wprowadzenie liposukcji mokrej, było swego rodzaju przełomem i pozwoliło na znaczne ograniczenie ilości odciąganej krwi. W 1985 roku wprowadzono technikę tumescencyjną, która była udoskonaleniem metody mokrej. Obecnie, w medycynie estetycznej wykorzystuje się kilka różnych sposobów odsysania tłuszczu.

Najczęściej polecana jest liposukcja laserowa. Uznawana jest ona za metodę całkowicie bezpieczną, która nie wymaga znieczulenia ogólnego. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej sondy, emitującej falę świetlną. Światło lasera podgrzewa oraz wytapia tłuszcz, który jest na bieżąco odsysany. Liposukcja tą metodą trwa około godziny, a po wykonaniu zabiegu pacjent nie wymaga hospitalizacji i może od razu wrócić do domu.

Inną nowoczesną metodą liposukcji, która jest powszechnie stosowana jest metoda WAL, wykorzystująca silny strumień wody. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega na wypłukaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnie przygotowanego roztworu. Roztwór ten jest podawany podskórnie poprzez kaniulę. Podstawową zaletą tej metody jest to, że nie powoduje ona powstawania krwiaków ani obrzęków, ponieważ roztwór nie uszkadza naczyń krwionośnych.

Niektóre gabinety medycyny estetycznej wykorzystują również inne metody liposukcji, polegające na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków lub wibrującej kaniuli. Chociaż techniki te również są bezpieczne i skuteczne, to uważane są za mniej nowoczesne od tych przedstawionych powyżej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here